Loading...

“Мода – ворог екології?”: пошук відповідей на Харківському міжнародному форумі

“Мода – ворог екології?”: пошук відповідей на Харківському міжнародному форумі
28.10.2021

29 жовтня в Харкові відбудеться перший в історії міста Міжнародний форум "Екологія в fashion-індустрії”. Він буде присвячений екологічним трендам в дизайні одягу та питанням сталого розвитку в галузі моди. Організатори проєкту — Kharkiv Fashion Cluster сумісно з Харківською державною академією дизайну і мистецтв.


В рамках круглого столу Форума пройдуть дискусії на тему екологізації індустрії в регіоні та проблем інтеграції світових процесів в українські реалії. В заході візьмуть  участь представники влади, професіонали та експерти галузі, викладачі профільних закладів освіти Харківщини. Крім того, майбутні дизайнери продемонструють власні колекції - більше 30 моделей, створених в актуальному напрямку апсайклінг.


Як відомо, fashion-індустрія посідає друге місце у світі із забруднення навколишнього середовища. Проблема стала настільки глобальною, що заплющувати на неї очі вже не можливо. У зв'язку з цим світова індустрія моди активно трансформується у бік sustainable fashion, тобто, сталого розвитку. Наскільки цей екологічний напрямок затребуваний в Україні й зокрема на Харківщині та чи є він економічно вигідним? Про це спробують визначитися учасники Міжнародного форуму "Екологія в fashion-індустрії”.

  

Сьогодні існує очевидний запит споживача на тему турботи про довкілля, а суспільство відкрите до ідей та ініціатив, пов'язаних нею. Тож учасники Харківського кластера легкої промисловості та дизайну зрозуміли, що настав час для формування орієнтирів. Ініційований ними Форум стане майданчиком для комунікації професійних кіл, бізнес-спільнот, влади та всіх зацікавлених сторін. На ньому підійматимуться важливі питання впровадження в Харківському регіоні світових трендів сталої моди та ощадливого виробництва з метою поліпшення екологічної ситуації.

Однією з головних цілей Kharkiv Fashion Cluster є об'єднання бізнесу, освіти, науки та влади в єдиному напрямку розвитку легкої промисловості Харківщини, - стверджує голова правління кластеру Олег Єгоров. - "Форум - це, з одного боку, подія, спрямована на укріплення цих зв'язків, а з іншого - направлена на, як прийняття світових трендів екологічної моди, але й створення своїх. Це своєрідна "відправна крапка" для створення спільних коллекций студентів-дизайнерів та швейних брендів регіону та створення механізмів взаємодії. Харків є столицею легкої промисловості України, це місто сильної освіти й талановитих митців. Ì нам є, що показати світу".


Ідею проведення Форуму підтримало Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Харківська обласна державна адміністрація й Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). В заході братимуть участь їх представники, зокрема, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко. 


Співорганізатором проєкту стала Харківська державна академія дизайну і мистецтв. Її ректор Олександр Соболєв впевнений, що зараз в Україні формується покоління молодих дизайнерів, для яких стійка мода — не вимушене дотримання кон'юнктури, а природний вибір. Саме тому, на його думку, так необхідні навчальні програми, орієнтовані на стійкий дизайн.


“Найголовніше, що ми взагалі порушимо цю проблему, бо про неї треба починати говорити,  — впевнений ректор ХДАДМ Олександр Соболєв.  — Рішення обов'язково прийдуть у процесі. Вірю, що форум створить спільний простір, який призведе до появи нових проектів та колаборацій між закладами профільної освіти й бізнесом. Адже перше без другого в сучасних умовах просто неможливе. Ми повинні давати студентам не лише теорію, а й практику, а для цього до освітньої системи має прийти бізнес”. 


Свій погляд на те, які зміни чекають на індустрію моди найближчим часом, на Форумі продемонструють студенти харківських навчальних закладів-майбутні спеціалісти Fashion індустрії, у власних колекціях, розроблених у напрямку  Upcycling. Створення зі старих речей нових — одна з найпомітніших світових тенденцій 2021 року. Майбутні дизайнери покажуть свої творчі розробки з одягу, який вже нікому не потрібний, наповнивши його новим сенсом. 

Міжнародний форум "Екологія та Fashion-індустрія” пройде 29 жовтня з 12:00 до 16:00 в актовому залі ХДАДМ. 

Партнери заходу: Національний медіаресурс Sewing Business and Fashion та Продюсерский центр Олега Орлова.


*Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Її зміст є виключною відповідальністю Харківського кластеру легкої промисловості та дизайну; і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ