Loading...

Екологія в Fashion-індустрії: круглий стіл з виробниками східної України

Екологія в Fashion-індустрії: круглий стіл з виробниками східної України
10 січня 2022

21-23 грудня 2021 року в м. Святогірськ відбувся перший спільний Круглий стіл: «Екологія в Fashion-індустрії», організований Кластерами легкої промисловості Східної України. В ньому взяли участь фахівці швейної справи і представники державних органів, бізнесу, навчальних закладів, галузевих об’єднань Донецької, Харківської, Луганської, Дніпропетровської, Полтавської, Запорізької областей та м. Київ.

Ініціаторами і організаторами події стали Текстильний кластер Донеччини спільно з Харківським кластером легкої промисловості та дизайну, також у заході прийняли участь представники Кластеру легкої промисловості Луганської області. Ця ініціатива була реалізована в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Важливих завдання круглого столу – налагодження взаємодії між виробниками одягу та учбовими закладами – представниками кластерів східних регіонів України. Тільки спільна взаємодія та синергія дозволить потужно презентувати Україну в світовому просторі моди.

Як доповідачі виступили представники Kharkiv Fashion Cluster:

— Олександр Чумаков (компанія Leg-prom)

— Мирослав Кіндрачук (TM Tamir)

— Валерій Акімов (TM Vavalon)

— Надія Смоліна (ХВПУ СП 40)

— Оксана Лагода (ХДАДМ)

— Олена Зерній та Валерія Крючкова (ХКТД)

— Анастасія Нікуліна (УІПА)

— Ольга Кириченко (ХВПУШПБ)

— Олег Єгоров (Kharkiv Fashion Cluster)

Спеціально для цієї події, засновник компанії Leg Prom Олександр Чумаков та Олег Єгоров провели воркшоп для представників швейних підприємств “Пошук оптимальної моделі екологічного швейного виробництва з економічною вигодою”. Практичні поради та корисні кейси, які напрацювали його учасники, надають можливість командно розробляти рішення для подальшого впровадження їх на підприємствах.

Актуальність і своєчасність заходу підкреслює і організаторка Круглого столу, керівниця Текстильного кластеру Донеччини Ганна Петриченко:

«Для кластерів Донеччини та Луганщини це важлива подія, адже ми живемо на прифронтовій території, що зумовлює певну відокремленість. Розуміючи питання-виклики, які стоять перед легкою промисловістю нашого регіону, було дуже важливо об’єднати у спільному просторі фахівців швейної справи, представників державних органів, бізнесу та навчальних закладів.

Учасники мали змогу в колі зацікавлених сторін обговорити завдання, які стоять наразі перед легкою промисловістю, а також сучасні рішення в сфері ощадливого виробництва та поводження з відходами, поділитися власним баченням та успішним досвідом, сформувати напрями спільного розвитку галузі.

Вважаю, ми досягли результату, якого прагнули: дати поштовх до розвитку галузі і закласти базис для підвищення рівня відповідального поводження з відходами в легкій промисловості».

Круглий стіл «Екологія в Fashion-індустрії» у Святогірську надав потужний імпульс до гуртування представників швейної галузі та об’єднання спільних зусиль у напрямку розвитку галузі, як однієї з базових в економіці України.

Тож його організатори не збираються зупинятися на досягнутому. Навесні у Харкові, планується провести профільний форум, який стане місцем об’єднання представників галузі, у першу чергу, Східних регіонів України. На ньому відбудуться низки круглих столів і воркшопів та покази Sustainable колекції, розробленої молодими дизайнерами у колаборації з виробниками одягу. Отже, цілком очевидно, що лише спільними зусиллями можливо вирішити глобальні проблеми та подолати бар’єри на шляху до розбудови економіки України.

Цей захід є продовженням форуму "Екологія у Fashion-індустрії", організованого 29 жовтня 2021 року за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, за участю заступника міністра Романа Шахматенка на базі Харківської державної академії дизайну та мистецтв за фінансової підтримки GIZ Ukraine.

Детальніше: на sbf media